De kaart, stap voor stap gemaakt met verschillende materialen, werd een impressie van hoe iemand handelt wanneer diegene moet improviseren. Wie denkt eerst na, wie gaat meteen aan de slag? Hoe lang zit er tussen denken, reageren en actie?
Hoe we improviseren ervaren
Maar is improviseren eigenlijk wel zo fijn? Hoe we improvisatie ervaren, is gerelateerd aan bijvoorbeeld de ruimte die je letterlijk en figuurlijk krijgt, hoe je in je vel zit, wat er vanaf hangt, en met wie je nog meer bent. Voor de één is dit een makkelijker en toegankelijker proces dan voor de ander. De werksessie was ook gericht op het blootleggen van deze omstandigheden. De kaart hielp om te visualiseren hoe we ervoor kunnen zorgen dat improviseren in een zorgcontext een zorgzaam proces is en blijft.
Er dieper in duiken
De artistieke en creatieve benadering was een manier om te vertragen en stil te staan bij lichamelijke, zintuiglijke en relationele ervaringen. De deelnemers konden zo dieper in een bepaalde situatie duiken. Ook was de gemaakte kaart een manier om zich in te leven in de situatie van een ander, of met nieuwe ogen naar jezelf te kijken.
Future Health Expo is een initiatief van Health Hub Utrecht, waar HKU in participeert, en vond plaats van 29 september tot en met 2 oktober 2024 in de Botanische Tuinen op het Utrecht Science Park. Op 1 oktober was de HKU dag Kunst en Onderzoek, met presentaties, performances, tentoonstelling en workshops.
Foto's: Thomas de Wit